ION ID
ION Liberty
Ndërveprueshmëria ION
Kasaforta ION
ION Speed
ION Connect
Fuqizimi i decentralizimit

Përqafoni të drejtën tuaj për lirinë dixhitale

Frostbyte u jep fuqi individëve të rimarrin kontrollin mbi përvojën e tyre dixhitale. Duke ndarë bandwidth-in tuaj të papërdorur, ju kontribuoni në një rrjet të decentralizuar që prioritizon privatësinë, sigurinë dhe rezistencën ndaj censurës.
Besuar nga 9,000,000+ përdorues në të gjithë botën.

Zhblloko potencialin e fitimit të internetit me Frostbyte

Shndërroni bandwidth të papërdorur në fitime dhe bashkohuni me një komunitet të dedikuar për privatësinë, sigurinë dhe thjeshtësinë. Me Frostbyte, interneti juaj bën punën për ju— në mënyrë të sigurt dhe pa mundim.

Si funksionon?

Udhëtimi juaj drejt fitimeve pasive

Me një instalim të thjeshtë, ju mund të bashkoheni shpejt me rrjetin. Paneli i të ardhurave ju mban të informuar për përparimin tuaj në kohë reale, ndërsa modeli ynë i ndarjes së privatësisë siguron që të dhënat tuaja personale të mbeten të mbrojtura, duke ju lejuar të fitoni me siguri dhe besim.

Instalim i thjeshtë

Filloni në disa minuta me regjistrimin tonë të shpejtë. Asnjë detaj personal nuk është i nevojshëm, vetëm një rrugë drejt fitimeve.

Ndarja e privatësisë

Ndani bandwidth-in tuaj të papërdorur të internetit pa kompromentuar privatësinë apo të dhënat tuaja.

Tableau de bord de bénéfices

Gjurmoni fitimet tuaja në kohë reale me panelin tonë miqësor për përdoruesit. Sa më shumë të ndash, aq më shumë fiton.

I disponueshëm në platforma të shumta

Frostbyte tani është i arritshëm për përdoruesit e Android, duke ofruar një përvojë të qetë dhe të volitshme për të filluar të fitoni nga bandwidth-i juaj i papërdorur.

Mbështetja për më shumë platforma, duke përfshirë macOS dhe Windows, po vjen së shpejti, duke e bërë më të lehtë se kurrë të qëndroni të lidhur dhe të menaxhoni fitimet tuaja në të gjitha pajisjet tuaja.

Pjesë e ION Liberty

Frostbyte është një pjesë vitale e ION Liberty, duke ofruar një rrjet rezistent ndaj censurës dhe të decentralizuar të fokusuar në shpejtësinë dhe sigurinë. Nëpërmjet këtij ekosistemi novator, Frostbyte u mundëson përdoruesve të mbështesin një përvojë interneti më të lirë dhe private.

Si funksionon?

Pyetje që bëhen shpesh

Çfarë është Frostbyte?

Frostbyte është një aplikacion që ju lejon të fitoni të ardhura pasive duke ndarë bandwidth-in tuaj të papërdorur në internet. Ajo është pjesë e ION Liberty, një komponent i Ice Open Network, duke vënë në prioritet privatësinë, sigurinë dhe lirinë e fjalës.

Si mbrohet privatësia ime me Frostbyte?

Frostbyte përdor enkriptim të avancuar dhe nuk ruan apo nuk ndan të dhënat tuaja personale, duke siguruar që aktivitetet tuaja të mbeten private dhe të sigurta.

Si funksionon sistemi i fitimeve?

Fitimet bazohen në sasinë e bandwidth-it që ndani me rrjetin dhe vendin nga i cili pajisja juaj po ndan bandwidth, pasi rajone të ndryshme bien në nivele të ndryshme të fitimeve. Sa më shumë të ndani, dhe në varësi të vendndodhjes suaj, aq më shumë mund të fitoni potencialisht. Një tableau de bord në kohë reale ju ndihmon të gjurmoni fitimet tuaja dhe të kuptoni se si ndikon vendndodhja juaj në to.

Edhe nëse nuk jeni duke ndarë aktivisht bandwith, ju kualifikoheni për pistat ajrore nga projektet e reja të nisura në Ice Ekosistemi tap-to-mine i Open Network vetëm duke mbajtur një seancë aktive.

Cilat janë nivelet e fitimit?

Tier 1 Vendet: $0.3/GB (Australia, Austria, Belgjika, Kanadaja, Republika Çeke, Danimarka, Finlanda, Franca, Gjermania, Italia, Islanda, Irlanda, Hollanda, Zelanda e Re, Norvegjia, Spanja, Sllovenia, Suedia, Zvicra, Portugalia, Polonia, Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës)

Vendet e nivelit 2: $0.2/GB (Shqipëria, Andorra, Argjentina, Bjellorusia, Bosnje-Hercegovina, Brazili, Bullgaria, Kroacia, Qipro, Estonia, Greqia, Hungaria, Japonia, Letonia, Lituania, Maqedonia, Malta, Moldavia, Mali i Zi, Republika e Koresë (Jug), Rumania, Federata Ruse, Serbia, Singapori, Sllovakia, Turqia, Ukraina, Emiratet e Bashkuara Arabe)

Tier 3 Vende: $0.1/GB (Algjeri, Angola, Armeni, Azerbajxhan, Bahrein, Bangladesh, Barbados, Belize, Benin, Bolivi, Botswana, Burkina Faso, Brunei, Burundi, Kamboxhia, Kameruni, Kepi Verde, Çadi, Kina, Kili, Kolumbia, Komoret, Kosta Rika, Kongo, El Salvador, Ekuador, Egjipt, Republika Domenikane, Etiopia, Gaboni, Gjeorgjia, Guatemala, Guinea, Haiti, Hondurasi, India, Indonezia, Izraeli, Iraku, Xhamajka, Jordania, Kazakistani, Kenia, Kuvajti, Kirgizi, Laos, Madagaskar, Mali, Malajzi, Mauritanie, Meksikë, Marok, Mongoli, Mozambik, Namibi, Nikaragua, Nigeri, Nepal, Oman, Pakistan, Panama, Paraguai, Peru, Filipine, Porto Riko, Katar, Arabi Saudite, Senegal, Sri Lanka, Suriname, Swaziland, Afrika e Jugut, Tailanda, Taxhikistani, Tanzania, Togo, Trinidad dhe Tobago, Tunizia, Turkmenistani, Uganda, Uruguai, Uzbekistani, Vietnami, Zambia)

Si mund t'i tërheq të ardhurat e mia?

Për të kërkuar një pagesë, ju duhet një bilanc aktual prej të paktën 20 $ në llogarinë tuaj. 

Nëse bilanci juaj aktual është më i lartë se ekuivalenti i 20 dollarëve, ju mund të kërkoni pagimin ose në USD ose në ICE.

Sa internet përdor Frostbyte?

Ju keni fleksibilitetin për të vendosur një kufi ditor mbi sasinë e të dhënave që Frostbyte përdor. Kjo ju lejon të kontrolloni se sa pjesë e bandwidth-it tuaj ndahet çdo ditë, duke u përshtatur me përdorimin e internetit dhe qëllimet tuaja të fitimit.

A mund të përdor Frostbyte pas një VPN?

Jo, Frostbyte nuk mund të përdoret së bashku me një VPN. Për të siguruar funksionimin dhe lidhshmërinë e duhur për ndarjen e bandwidth, është e rëndësishme që Frostbyte të funksionojë direkt nëpërmjet lidhjes suaj në internet pa ndërhyrjen e shërbimeve VPN.

A mund të përdor Frostbyte në pajisje të shumta?

Po, ju mund të përdorni Frostbyte në deri në 20 pajisje nën një llogari të vetme. Kjo fleksibilitet ju lejon të maksimizoni fitimet tuaja duke shfrytëzuar pajisje të shumta për të ndarë më shumë bandwidth

Si funksionon sistemi i referimit?

Duke ftuar përdoruesit e rinj të bashkohen me Frostbyte, ju do të fitoni të ardhura shtesë. Kur dikush regjistrohet duke përdorur linkun tuaj të referimit, ju do të merrni 10% të fitimeve të tyre. Ky bonus është një mënyrë e shkëlqyer për të rritur fitimet tuaja vetëm duke zgjeruar komunitetin Frostbyte.

Ke ndonjë pyetje? Mos ngurro të na arrish